fbpx
שאלות נפוצות
אתה תצטרף לקבוצת המתחילים הנקרא OnRamp יחד עם שאר האנשים שהצטרפו לאחרונה לקרוספיט. בשיעור הראשון ישאל אותך המדריך על הרקע הספורטיבי ממנו הגעת ואם יש לך בעיות כלליות, בריאותיות או כאבים כלשהם שכדאי שנדע עליהם. הוא יבקש ממך לחשוב על היעדים שאתה רוצה להציב לעצמך – מה אתה רוצה להשיג? מהירות, כח, ירידה במשקל, להיראות יותר טוב, לזוז יותר טוב, להקל כאבים קיימים וכו. אנחנו נעבוד איתך ונבנה תוכנית שתתאים ליעדים שלך ונשתמש בתוכנת מחשב מתקדמת בכדי לעקוב אחרי ההתקדמות שלך.לאחר מכן המדריך יעזור לך לבצע חימום, ילמד אותך כמה תרגילים בסיסיים ויעביר אותך כמה תרגילים קצרים. השיעור הראשון יארח כשעה והחלק העצים שלו יהיה 5-20 הדקות האחרונות שלו. המדריך ינסה לאתגר אותך אך לא מעבר לגבול היכולת שלך וידאג תמיד שצורת הביצוע שלך נכונה ושהתנועות בטוחות לך. התרגילים יעלו או ירדו ברמה בהתאם ליכולותיך לבצע אותם.!

סיכוי סביר שבאימונים הראשונים שלך השרירים יתפסו לכמה ימים. בכדי להקל על התופעה אנו ממליצים על מתיחות, גמישות, רולרים ועוד תנועה. אנו מסיימים את האימונים במתיחות וממליצים להוסיף מתיחות לפני השינה. במהלך הזמן הכאבים יפחתו והשירירים יתפסו פחות, באותו זמן היכולת שלך תגדל, ולכן תמיד יתכן שהשרירים יתפסו כי התאמנת על תרגילים קשים יותר ושיפרת את הכושר שלך. חשוב גם לקחת ימי מנוחה ולישון טוב בלילות בכדי להשתקם במהרה. רמת האנרגיה הכללית שלך תעלה.!

אם אתם לא רגילים לאימונים קשים, הכל בסדר. המדריכים שלנו יודעים איך לאמץ אתכם במידה הנכונה ואז להרפות. יש אנשים שלא רגילים להפעלת עומ רב על גופם וגם זה טבעי. אימוני הקרוספיט נבנו כך שיעזרו לכם לשפר בהדרגה את רמת הכושר שלכם. בקשר למדריכים, עבודתם היא לוודא שאתם מקבלים את כל הכלים והאימונים הנדרשים בכדי להשתפר ויש להם שנים של נסיון בתחום. לכן כדאי להקשיב לעצותיהם. אם תתמידו בעבודה קשה תופתעו עד כמה מהר אתם משתפרים.!
כן, אם המטרה שלך היא להיות ספורטאית תחרותית בקרוספיט, זכית בלוטו הגנטי של האתלטים, ואת מתכוונת להתאמן 2-3 שעות ביום 6 פעמים בשבוע באימונים שרובם עם דגש על מסת שריר,תוך שמירה על תזונה הדוקה, 8 שעות שינה לכל הפחות ונטילת תוספי תזונה קונבנציונאליים  אז תיראי ככה.

אבל אם לא, והכוונה שלך היא לשפר את הכושר שלך בצורה משמעותית או להיות אתלטית חובבנית טובה יותר, ואת מתכננת להשקיע 3-4 שעות בשבוע באימוני קרוספיט, את תרדי בהיקפים, באחוזי השומן, תשפרי את הכח והיכולת האירובית והאנאירובית. בנוסף, את תשפרי גם את הטונוס השרירי ותקבלי מראה כללי "חטוב יותר" המבליט את האזורים הנכונים.

צפה לראות מכון לא שגרתי בכלל, בצורה מגניבה מאוד. תראה ציוד מעט משונה כמו קאטלבל, כדורי כושר, קורות שונות, ציוד להרמת משקולות, טבעות התעמלות וארגזי עץ. דבר המדהים הוא שתתאמן ותודרך על כל הציוד הזה. לא תפגוש מכונות מתכת ענקיות ונוצצות, אנשים סגורים מאחורי אוזניות (אנחנו משמיעים מוזיקה לכולם) ומקלחות משיש. אתה לא רק מגיע להשתמש בציוד שלנו, אלא בא להשיג תוצאות והמדריכים כאן כדי לעזור לך להגיע אל היעדים האלו. צפה מהמדריכים להיות מאוד פעילים בהסברים והדרכה. כאן תפגוש אנשים צוחקים, מחיכים, נותנים כיפים לחיזוק ועובדדים קשה!!
זה ריפוי עצמי. קרוספיט הוא כמו תוכנת מחשב בקוד פתוח. כל הידע הקיים נמצא בחינם באינטרנט והוא משותף כל הזמן בין מדריכים ואתלטים. כך קהילת הקרוספיט בודקת שוב ושוב, משפרת את ההנחות הקיימות ומתפתחת. אם תרגיל מסויים פוגע במתאמנים או שאינו יעיל הקהילה תזרוק אותו. אם מישהו מוצא דרך חדשנית וטובה יותר לבצע תרגיל היא תכנס לתוך הקרוספיט. קרוספיט היא תוכנית הכושר הטובה ביותר כיוון שהיא מתוכננת להשתפר כל הזמן ותמיד להכיל את התרגילים הכי טובים לך.!
לא, ישנם נוער, קשישים, אנשים שמעולם לא התאמנו ואנשים עם מוגבלויות שעושים קרוספיט. אנחנו מתאימים את האימון לרמת המתאמן כך שבצורה איטית אך מובטחת תעלה רמת הכושר, הכח והסיבולת שלך. עצימות יחסית היא המפתח, כל אחת יכול לעשות קרוספיט תחת עיניהם המשגיחות והדואגות של המדריכים המקצועיים שלנו.!
קרוספיט עוזרת לך לבנות בסיס אתלטי נכון, לא משנה מאיזה רקע הגעת ובאיזו רמת כושר אתה נמצא. אתה תשתפר בספורט שלך בדרך שתלמד לזוז כמו אתלט, להשתמש במותניים וברגליים, החלק הכי חזק בגוף שלך. תוכל להוציא יותר מאימוני הספורט הספיציפי שלך עם הביסי הנכון של עומס עבודה, כח וגמישות שאנחנו מלמדים.

למשל, לעיתים אתלט יתעייף בסוף מרוץ ריצה או אופניים ויתקשה לשמור על יציבת גב נכונה או מיקום כתפיים נכון. קשה לשים לב לזה ולתקן את זה במהלך המרוץ. אולם, אימון קרוספיט שמכיל סקווטים ותרגילים שונים יעלה מהר לפני השטח כל בעיית יציבה קיימת ואנו נוכל לעזור וללמד אותך איך לתקן את הבעיות הללו ובכך לשפר את הריצה שלך או כל פעילות ספורטיבית אחרת. התוכנית שלנו מכסה כל תחום כושר ותנועה פרקטית מורכבת. אם יש פגם בדרך שבה אתה עושה דברים אנו נמצא אותו יחד ונתקן אותו במלא הכח.

אנחנו לא בונים שרירים וכח בלי מטרה. חיטוב השרירים והגוף המפותח הם רק תוצר מבורך של דרך האימון היעילה שלנו. מה שאנו עושים זה אימון בתנועה – תנועה שתאפשר לאנשים להנות ממה שהם עושים. בין אם זאת פעילות ספורטיבית מהמעלה הראשונה ובין אם זה גינון או ניקיון החצר. עבודות כאלו מכילות כולן הרמות, תנועה סיבובית, סחיבות, דחיפה, ערימה, ובקיצור – כל התנועות האנושיות הקיימות. אנו מאמנים אנשים להניע את גופם ביעילות, בצורה חזקה, באתלטיות ובלי כאבים.

ותנועה זה כיף!!

תוך שימוש בעקרונות סיבולת הקרוספיט נתכתן תוכנית שתכיל אימוני קרוספיט סטנדרטיים לשיפור הכח ומצב הגוף יחד עם כושר אירובי ואנאירובי. על גבם נתכנן גם אימוני ספוט ספציפיים: שחיה, ריצה ורכיבה על אופניים תוך שימוש בעצימות משתנה. התוצאות הן שיפור ביכולת ביום המירוץ, פחות פציעות מהפעילות הרבה והרבה פחות זמן אימון נדרש. אימון אינטרוואלים אנאירובי הוכח כמעלה ישירות את היכולת האירובית ואת פעילות המיטוכונדריה (האברון בתא שמייצר את האנרגיה).!
הרבה אנשים חושבים שיוכלו להוריד במשקל רק ע"י אימון. אנחנו מבהירים שאימון מייצר בסיס נכון להורדת משקל ולגוף בריא. אבל ירידה במשקל תלוייה בעיקר באכילה נכונה. אנו מכוונים לקוחות לשיכולים לעזור להם לאכול בריא. המדריכים שלנו גם מפרסמים טיפים על תזונה ודיאטה נכונה לפעילות ספורטיבית ותוצאות אסטטיות.!
הדבר הראשון שתרגיש הוא יותר אנרגיה ויכולת עבודה רבה יותר יחד עם שיפור במערכת הלב וכלי הדם. לאחר מכן יגיע השיפור בכח הגופני – היכולת להזיז יותר משקל. תוצר של זה הוא העלייה בנפח השרירים.

בין שבועיים לחודש לאחר ההתחלה תחל להרגיש בשינויים. מתאמנים שלא מתחילים בכושר טוב או שלא רגילים להתאמן מתחילים לאט יותר, אבל יכולים להרגיש בשיפור אפילו מאימון אחד למשנהו. ולמרות הכל, כנראה שהשינוי הגדול ביותר הוא הצורה שתרגישו כשאתם לא מתאמנים. תרגישו עירניים יותר, גמישים יותר, מהירים יותר ותגיבו טוב יותר לסביבה. תוכל להנות יותר עם ילדיך ועם נכדיך, תוכלי לנצח את בעלך בהורדת ידיים ולהרים את התינוק בקלות יתרה. כולם מבינים באימון הראשון עד כמה הם יכולים להשתפר. אפילו אנשים שהם אתלטים דוחפים חזק ונגמרים בסוף האימון. !

הרמה. דחיקה. מה שאתה רואה אנשים חזקים עושים באולימפיאדה. זה כיף גדול – ודורש טכניקה מדוייקת ואימונים רבים. אין לזה מתחרים בפיתוח הכח המתפרץ שלך. וזה לא שימושי רק לאולימפיאדה. יש אצלינו סבתות ואמהות מניקות שעושות את זה, כמו גברים חסונים וגדולים. אם ההרמה לא מצליחה אנוחנו רוצים שתפיל את המשקולות, לכן יש לנו רצפת גומי מיוחדת. הבטיחות שלך היא הדבר הכי חשוב לנו.!
לא, קרוספיט בנויה על תנועה שימושית ובניית יכולות אתלטיות, לא על בניית שירים ספציפיים או בידוד שרירים. בנוסף לכך הדיאטה המומלצת שלנו לקרוספיט בנוייה על אכילת אוכל בריא בכדי לתדלק את הפעילות האתלטית. הרבה אתלטים בקרוספיט חזקים מאוד ללא גוף שרירי מאוד, אבל הם אתלטים ויש להם גמישות מדהימה ויכולת אירובית.!

שיטת הקרוספית מתוכננת להדרכה בקבוצות. אנחנו מאמינים שיש יתרונות רבים למבנה הזה. המדריכים שלנו מאומנים לעזור לכם להתאמן באווירה תומכת אך תחרותית. המדריכים שלנו יודעים לעזור לך לבצע את התרגילים נכון ,במשקלים הנכונים ובעצימות הנכונה. אם תאפשר להם להדריך אותך, תשפר את הכושר שלך.

לקרוספיט יש צדדים רבים ותצטרך ללמוד הרבה דברים חדשים. הדרך הטובה ביותר היא לתת למדריכים ללמד אותך. תוכל להתקדם קדימה יותר מהר ולהנות יותר בקבוצה.

כשתתקדם יותר בקרוספיט נאפשר "זמן חופשי" במכון בו תוכל לבא ולהתאמן לבד על הטכניקה והכח שלך. למרות זאת, אנו עדיין מאמינים שהדרך הטובה ביותר היא בקבוצה.!

קרוספיט מבוססת על איכות ולא על כמות. עצימות מחליפה אימונים ארוכים ואיטיים. בכדי להיכנס ולהישאר בכושר, שלושה אימונים בני שעה בשבוע בדרך כלל מספיקים. אם אתה מעוניין להגיע להישגים אתלטיים גבוהים יותר ייתכן שתרצה להגיע כ4-6 פעמים בשבוע. אם אתה מתכנן לרוץ מרתונים, טריאתלונים או להשתתף במרוצי אופנים בהרים ודומיהם, כדאי שתגיע ל3-5 אימוני קרוספיט של כח וחיזוק הגוף ועוד 3-4 אימוני סיבולת עצימים בשבוע. יש המון מקרים מתועדים של טריאתלוניסתים ששיפרו את הזמנים שלהם במירוץ אחרי שהחלו להתאמן בקרוספיט והורידו מעצם את עומס האימונים מכ-15 שעות שבועיות לכ-8.5 ופחות.!
אימון יומי בקרוספיט מתוכנן להיות בר מדידה במונחים מדעיים. אנחנו נמדוד את התקדמותך ע"י שימוש בתוכנה הנקראת "Beyond the Whiteboard" שפותחה במיוחד לאתלטים של קרוספיט. תהייה לך גישה לתוכנה הזאת ותוכל לראות בה במה אתה מתקדם ובמה אתה לא. אנחנו נעבוד איתך בכדי לשפר את החוזקות שלך ולתקוף את החולשות. כל מה שאנחנו עושים הוא בר מדידה, ואנחנו תמיד דואגים שתהייה בתנועה מתמדת של שיפור.!
הרבה אנשים לא יכולים לעשות כפיפת בטן או לעלות עליית מתח. אנחנו מורידים את העומס, משנים את הזווית ונותנים תרגילים מקבילים לתרגילים האלו כך שאפילו האנשים בכושר הכי נמוך, זקנים וילדים שמתחילים בלי יכולת לבצע עליית מתח יכולים בסוף לבצע אחת שלמה. הכל שיפור והתחלה עם מה שכן יכולים לעשות והתקדמות במהירות מחושבת אל עבר המטרות שהצבנו. לא כל כך חשוב כמה זמן זה יקח. הדבר החשוב הוא שיהיה שיפור מתמיד. ברגע שתוכל לבצע את עליית המתח הראשונה שלך תרקוד כל הדרך הביתה מועדוןן. זכור עוצמה יחסית.!
אנחנו אומנו בקרוספיט ע"י מאמני הקרוספיט המובילים. הצוות שלנו מוכשר ומלומד בתורות התנועה האתלטית ומסורים מעומק ליבם לקרוספיט. השקענו בציוד הקרוספיט הטוב ביותר ושכרנו את תוכנת הקרוספיט הטובה ביותר הקיימת. אנחנו יכולים להעביר את הידע הזה אליך. אם אתה מעוניין, בא לפגוש אותנו.!
כן. כל האימונים בנויים כך שיהיה ניתן להתאים את רמתם למתאמן בכל כושר ובכל גיל. בהתחשב בכך שכל התנועות קשורות בפעולות יומיומיות תשפרי את הכח שלך, את יכולת התנועה ובשורה התחתונה את רמת החיים שלך. לדוגמא הרמת משקולות קטנות מהקרקע מדמה הרמת מצרכים שקנית או את נכדך.!
הרבה אנשים לא מסוגלים לבצע סקווטים נכונים. לרוב, בעיות הברכיים והמותניים שיש לאנשים נגרמות מכך שהם לא ידעו איך לבצע סקווט נכון. אז בשינוי טווח התנועה או בהורדת העומס, מתחילים לחזק את השרירים הנכונים ועוזרים ללקוח לצבור את הכח לבצע את מלא התנועה וכמעט תמיד גם בעיות הברכיים והמותניים נפתרות. לפעמים אנחנו מתייחסים במקום זה לישיבה על כיסא. כל אחד היה מסוגל בשלב כלשהו לשבת על כיסא. זו תנועה כל כך בסיסית שאנו חייבים להתייחס אליה. לעולם לא נביא אותך לסף כאב שאינו נגרם אלא ממאמץ השרירים.!
ארגזים לתמיכה בסקווטים או ידיות בהן ניתן להחזיק במהלך התנועה. בעצם כל מה שיכול לשמר את התנועה הנכונה של האדם המבצע. השינויים האלו בתרגילים עוזרים לאנשים להרגיש יותר בטוחים בעצמם כשהם באים לבצע תרגיל חלקי כמו סקווט חלקי. כשאנו מתאמנים בתרגילים עם משקל, משקל נמוך יותר יעשה את העבודה. אם זה תרגיל במשקל גוף, כל שינוי בתרגיל שיתמוך בחלק ממשקל הגוף יעזור – כמו לבצע שכיבות סמיכה עם ידיים על ספסל מוגבה או עם הברכיים על הקרקע. או שימוש בידיות הגומי בכדי לעזור בשכיבות הסמיכה.

עקרונית יש שני סוגי שינויים: אחד שמגביל את טווח התנועה למגבלות הבטיחותיות לאדם והשני שמוריד מהעומס בתרגיל ומשאיר את מלא אורך התנועה !

אנחנו יכולים לעבוד איתך ועם הרופא או הפיזיותרפיסט שלך ולייצר תוכנית מותאמת אישית שתכיל תנועה פונקציונאלית בטווח תנועה מלא תוך דגש על טכניקות נכונות ומבנה הגוף. אנחנו נדאג לפציעה הספציפית ונעזור לך להשתקם בצורה מתמדת תוך ביצוע תרגילים בטוחים ויעילים!
משחקי הקרוספיט הם אירוע ספורט המוני שרץ באינטרנט. באביב כל מי שרוצה יכול להירשם למשחקים. כל שבוע במשך חמישה שבועות יוכרז תרגיל ויהיו לך בערך ארבעה ימים לבצע אותו. את התרגילים נבצע במכון ואת התוצאות נכניס למערכת המשחקים באינטרנט. אדם שהוסמך בקורס שופטי קרוספיט ישפוט ולעיתים אפילו נצלם אותך מבצע את התרגיל. תוכל להשוות את תוצאותיך מול אתלטים בישראל וברחבי העולם. המתמודדים המובילים בתחרות ה"פתוחה" הזאת יוזמנו לתחרויות האזוריות (קהילת הקרוספיט בישראל כבר שלחה אתלטים לתחרויות האזוריות(. אלו שיבלטו בתחרות האזורית יוזמנו למשחקים בקרסון שבקליפורניה. מעל 200,000 איש השתתפו בתחרות הפתוחה בשנה שעברה !
WOD = אימון היום.

דוגמא לאימון

Danny

20 Minute AMRAP

  • 30 Box Jumps (20 inch for women /24inch for men)
  • 20 Push Press (80lbs for women/115lbs for men)
  • 30 Pull ups

תירגום

דני = שם האימון

מבצעים כמה פעמים שאפשר בעשרים דקות

30 קפיצות ארגז 24" – קפיצות מהמקום לארגז בגובה 24 אינץ'. (20 אינץ לנשים)

20 הרמות מוט – הרמת מוט עם משקל של 115 פאונד לגברים ו85 פאונד לנשים.

30 עליות מתח

 

5X5 = 5 חזרות X 5 סטים!

WhatsApp Chat
Send via WhatsApp